כשרפואה פוגשת יופי

פיגמנטציה וכתמי שמש

סובלים מכתמים על העור? אינכם לבד! פיגמנטציה היא תופעה שכיחה אשר מהווה פגם אסתטי משמעותי מאוד בקרב נשים רבות אך גם בקרב גברים. . לא משנה מהו הכתם או הפיגמנטציה ממנה אתם סובלים חשוב שתדעו שניתן לטפל בפיגמנטציה ולהגיע לתוצאות מרשימות!

מהי הפיגמנטציה ממנה אתם סובלים?

פיגמנטציה היא הצטברות יתרה של פיגמנט מסוג מלנין בשכבות העור. הסיבות להופעת היפרפיגמנטציה רבות ומגוונות, חשוב תחילה לאתר את הגורמים להופעתה ולאחר מכן לאפיין את טיבה ולבסוף להחליט על הטיפול המתאים.

הסיבה השכיחה ביותר הינה פיגמנטציה משנית המתפתחת לאחר תהליך דלקתי בעור כגון פריחה, אקנה או לאחר טראומה מקומית לעור כמו חתך, כויה וכד’. פיגמנטציה משנית שכיחה בעיקר בקרב כהי עור. לפיגמנטציה משנית נטייה לסגת באופן הדרגתי לאורך חודשים. הטיפול בפיגמנטציה משנית מאתגר משום שהמלנין ממוקם עמוק בדרמיס.

אחד ממצבי ההיפרפיגמנטציה השכיחים ביותר נקרא מלזמה Melasma המתבטאת בפיגמנטציה חומה בפנים, בעיקר באיזור המצח, לחיים ושפה עליונה. מלזמה מופיעה בעיקר בנשים במהלך הריון או עקב נטילת גלולות בשילוב עם חשיפה לשמש. תופעה זו מהווה בעיה קוסמטית מטרידה בקרב נשים רבות.

בעיה שכיחה נוספת של פיגמנטציה היא הופעתם של כתמי שמש ( Solar lentigo )– מדובר בכתמים חומים המופיעים באיזורים חשופים לשמש, כתוצאה מחשיפה כרונית לשמש, לאורך השנים. מאחר ומדובר לא רק בהצטברות של פיגמנט אלא בשגשוג קל של תאים מסוג מלנוציטים, יעילותם של תכשירים להבהרה מקומית מאוד מוגבלת.

מהו הטיפול המתאים לכם?

הטיפול תלוי כמובן בגורם לפיגמנטציה, כך למשל בהיפר פיגמנטציה מסוג מלזמה Melasma המתבטאת בפיגמנטציה חומה בפנים יתאים טיפול הכולל 3 מרכיבים עיקריים:

המנעות מחשיפה לשמש, שימוש במסנני קרינה. המרכיב השלישי והחשוב ביותר הינו שימוש בתכשירים מבהירים כגון: הידרוקווינון, חומצה רטינואית, חומצה קוז’ית, ויטמין C. לשם הגברת היעילות אנו נוהגים להכין תכשיר המשלב מספר חומרים בריכוזים שונים. התוצאות לרוב מאוד משביעות רצון ולעיתים אף מרשימות, אולם במקרים עקשניים יש צורך להעלות את ריכוז המרכיבים הפעילים ואף לשקול סדרה של פילינג כימי במטרה להסיר את שכבת העור העליונה ולשפר את חדירות התכשיר האקטיבי.

כתמי שמש – מאחר ומדובר לא רק בהצטברות של פיגמנט אלא בשגשוג של מלנוציטים ( תאים שמייצרים את הפיגמנט בעור), יעילותם של תכשירים להבהרה מקומית מאוד מוגבלת. הטיפול המועדף הינו באמצעות לייזר, פילינג כימי או במקרים מסויימים באמצעות חנקן נוזלי. מאחר וכתמי שמש לרוב מלווים בנזקי שמש נוספים כמו קרטוזות שמש ( נגעי עור טרום סרטניים), גוון עור לא הומוגני ומרקם לא אחיד, הטיפול באמצעות לייזר או פילינג יעלים את כתמי השמש ויקנה לעור מראה הומוגני וחלק.

גם אתם יכולים להיפטר מכתמי הפיגמנטציה!

אם הכתמים מציקים לכם, צרו קשר עם המרפאה לשיחת ייעוץ ראשונית ללא כל התחייבות
בטלפון – 03-6077770

גלריית לפני ואחרי העלמת קמטים

ד”ר אייל פרץ

ד"ר אייל פרץ

צרו עימנו קשר

    צרו עימנו קשר מיידי לייעוץ ראשוני וללא התחייבות בטלפון: 03-6077770

    או מלאו את הטופס הבא: